Prožij každý svůj den naplno, jako by byl tvůj poslední!!!

Listopad 2007

Alexandr Veliký

30. listopadu 2007 v 10:26 Videa
Rozhodla jsem se, že sem dám pár videí z Alexandra Velikého. Tak se dobře bavte :-)))

Další diplomek od Týny + video

29. listopadu 2007 v 10:12 | Týna |  From you to me a naopak
Opět tu mám diplomek od týny. Jsou na něm zpěváci coververze písně You´re Beautiful od Jamese Blunta. Pokud vám přijdou trošku povědomí, věřte, že jsou to samotní bratři Letovic :-)))


A tady to zmiňované video :-)))

http://www.youtube.com/watch?v=gn2QIci6uBs&eurl=http://thirty-secondtomars.blog.cz/0711/jared-shannon-singing-you-re-beautiful


Chester se zřítil z pódia!!!

28. listopadu 2007 v 13:20 | Ragosta33 |  Linkin Park
Možná ještě nevíte, že Chester Bennington si při koncertě v australském Melbourne zlomil zápěstí! Sám k tomu říká: "Chystal jsem se ke skoku. Vyběhl jsem po schůdkách na pódiu, nabral švih, jenomže jedna noha se mi zaklesla pod schodem- a já se skutálel po zádech!" Stalo se to při 4. songu, takže koncert musel být přerušený. Pak sice Chester pokračoval, ale v pekelných bolestech a s třesoucím se hlasem. Až po koncertě skočil do nemocnice, kde dostal ortézu. Turné ale kvůli tomu Linkin Park nepřeruší...

PS: Podle mě je obdivuhodné, jak se dokázal Chester obětovat pro fanoušky. Držím mu pěsti, ať se to brzy zahojí. :-)))

8 Mile

20. listopadu 2007 v 13:15 | Ragosta33 |  Filmy
8 Mile
Režie: Curtis Hanson
Vznik: 2002
Popis filmu: Film 8 Mile není autobiografickým příběhem, ale je jím volně inspirován a na hlubší vazbě s rappovým zpěvákem Eminemem mu dodává i fakt, že v něm Eminem, až s překvapivou bravurou ztělesnil hlavního hrdinu Jimmiho. Zachycuje jen kratičký úsek v životě dospívajícího chlapce, bojujícího o vítězství v rappové soutěži. Je situován do Detroitu, kde Eminem skutečně žil, do bezútěšné čtvrti chudinských karavanů a zchátralých domů, kterou od "bílé" části odděluje rovná, nekonečně dlouhá ulice s názvem 8 Mile. Na cestě ke slávě potká lásku, přátele i nepřátele,zažije krize i krásné chvíle.
Můj názor: Tenhle film fakt stojí za to, abyste ho viděli. Eminem v něm projevil i jiné schopnosti, než jen rap. Když překousnete místy dost sprostý slovník, tak se vám to bude líbit. Mně se třeba líbil výrok: "Vypadáš jak Snoop Dogg v kozačkách." Kdo to ještě neviděl,má se nač těšit!!!

Za fotky dík manovedě.

Jména slavných v překladu

18. listopadu 2007 v 15:29 | Ragosta33 |  Z novin
V jednom časopisu jsem narazila na článek o jménech celebrit. Zajímalo by vás, co znamenají ve volném překladu? Tak čtěte!
Sigourney Weaver= Kadlecová
Tom Hanks= Tomáš Přadlák
Helen Hunt= Helena Lovná
Jaromír Jágr= Lovec (der Jager)
Martin Richter= Rychtář
Gianluigi Buffon= Šašek
Viktor Preis= Vítěz Cena
Chantal Poullain= Polévková (paradoxem je, že měla za manžela Bolka Polívku)
Angelina Jolie= Andělka Krásná
Orlando Bloom= Ozdobný Kvítek (to sedí!)
Laetitia Casta= Špekounka Cudná
Sylvester Stallone= Hřebec
Teri Hatcher= Teri Slepičková
Christina Aguilera= Kristýna Orlová ( Aguilera= orlí hnízdo)
Sandra Bullock= Bejčková
Brigitte Bardot= Mezková
Antonio Banderas= Tonda Vlajkonoš

Tak co tomu říkáte? :-)))
34. spřátelený blog

16. listopadu 2007 v 12:56 Spřátelené blogy
Toto je 34. spřátelený blog. Určitě nakoukněte!!!

Nový singl

13. listopadu 2007 v 18:52 | Ragosta33 |  Michael Foret
V pátek jsem slyšela konec nové písničky Jako ryba ve vodě od Míši Foreta na rádiu Haná. V neděli jsem ji zase slyšela zase. Tak jsem mu napsala, kdy by měla vyjít jeho nové album. Odpověděl mi, že příští rok. Takže pokud jste jeho fanoušci, máte se na co těšit. Jestli se ho na to chcete zeptat, napište mu na: MichaelForet@seznam.cz Určitě vám odpoví, mně odpověděl vždycky. Takových se najde opravdu, a proto jsem mu za to vděčná ;-))) Má srdce na pravém místě a za to ho obdivuji!!! Tak ať už je příští rok na světě nové cédéčko :-))) Mimochodem, dnes jsem si tu písničku zpívala celý den! Je asi nějaká návyková :-)))

Narušení (Girl, Interrupted)

13. listopadu 2007 v 13:27 Filmy
Narušení (Girl, Interrupted)
Žánr: Psychologické drama
Režie: James Mangold
Hrají: Clea DuVall, Whoopi Goldberg, Angelina Jolie, Jared Leto, Elisabeth Moss, Brittany Murphy, Vanessa Redgrave, Winona Ryder, Jeffrey Tambor
Původ a čas: USA, 1999, 122 minut
Obsah: Susanna Kaysová je poslána (1976) do Claymorské nemocnice potom co se pokusila spáchat sebevraždu - je zmátená okolním rychleseměnícím světem. Je u ní zjištěna porucha osobnosti a tak se její pobyt prodlužuje na dva roky. Zde se spřátelí s Lisou, Georginou, Polly,Daisy, Janet a dalšími - dívkami, které jsou problémové nebo trpí různými psychickými chorobami. Susanna nejvíce obdivuje Lisu, která ji "nutí" nebrat prášky a porušovat pravidla. Čas ubíhá dál a přichází noc kdy se Polly vzbudí a začne křičet "Můj obličej,můj obličej", tak ji ošetřovatelky umístí na "samotku". Sem jí příjde povzbudit Lisa a Susanna - ta zde "konečně" sbalí ošetřovatele, který je po tom incidentu přemístěn na mužské oddělení, Lisa je přesunuta na jiné oddělení a Susanna je pozvána do kanceláře. Avšak Lisa přijde k Susanně a obě utečou z Claymore a schovají se u Daisy, kterou z Claymore již pustili. Ta se však zabije - dá se říci že kvůli nim. Lisa se ale nechce vrátit zpět do Claymore a tak uteče. Susanna ale zůstává a je převezena zpět do Caymore. Lisu ale nakonec stejně najdou, Georgina (spolubydlící Susanny) sebere pro Lisu Susannin deník, do kterého píše uplně vše - hlavně co si myslí o ostatních a to se jí stane osudným. Lisa a holky si to vše přečtou a pokusí se jí zabít. Susanna však na Lisu nečekaně vyjede, že ona se z Claymore nikdy nedostane neboť Claymore je její život a dostane jeden ze svých duševních záchvatů a zhroutí se (Lisa). Susanna je den nato propuštěna a jde se rozloučit i s Lisou i přes to že ji chtěla zabít, ale vlastně také díky ní jde ven. Nakonec je v roce 1970 většina jejích kamarádek propuštěna.

Susanna Kayse - Winnona Ryder


Lisa Rowe - Angelina Jolie

Georgina Tuskin - Clea DuVall


Polly Clark - Elisabeth Moss


Daisy Randone - Brittany Murphy

Valerie Owens - Whoopi Goldberg


Susanna a Tobias Jacobs - Jared Leto :-)))
Za info díky Týně :-)))
Můj názor: Tento film se mi moc líbil. Umí zahrát na city. Skvěle vykresluje charaktery postav. Nemůžete ho jen tak zkouknout. Po zhlédnutí o tom začnete aspoň trochu přemýšlet. Všechno hraje pro. Vždyť je to oscarové drama ;-))) Proto ho všem vřele doporučuji!!!

3. bleskovka- 30 STM :-)))

13. listopadu 2007 v 12:48
Jak už asi víte, tak to včera bylo 5 měsíců od koncertu. Tak mě napadlo udělat speciální bleskovku. Týká se písniček od 30 Seconds To Mars.
Některé jsou trochu těžší, ale určitě na ně přijdete :-)))
Bleskovku ukončím, až vás bude víc!

33. spřátelený blog

12. listopadu 2007 v 13:14 Spřátelené blogy
Toto je 33. spřátelený blog :-)))

32. spřátelený blog

12. listopadu 2007 v 13:08 Spřátelené blogy
32. spřátelený blog. Určitě jukněte. Nějak se mi to začíná kupit :-)))

31. spřátelený blog

12. listopadu 2007 v 13:07 Spřátelené blogy
Toto je můj 31. spřátelený blog. Určitě stojí za zkouknutí ;-)))
A tady jsem dostala menší dáreček za spřátelení. Moc díky.
Glitter Photos

Diplom opět od Týny

12. listopadu 2007 v 12:48 | Týna |  From you to me a naopak
Díky Týno za diplomek :-)))

Rozhovor v angličtině

9. listopadu 2007 v 13:05 Jared Leto + 30 Seconds to Mars
V hodině angličtiny jsme dostali na výběr z několika povolání a vytvořit o tom rozhovor. Co myslíte, že jsem si ze seznamu vybrala? pokud Vás napadl rockový muzikant, tipovali jste správně!!! Jsem se začala smát a učitelka tak na mě: "Co je, Míšo?" Já se na ni jen usmála. Abych Vás nepřipravila o výsledek, dám sem přesný přepis.
M. (moje kámoška): What do you do?
Jared Leto: I´m a rock musician. I have a group 30 Seconds To Mars and I´m an actor too.
M.: And what are you working on these days?
Jared Leto: I´m making new songs for the third album and I´m playing in film Mr. Nobody.
M.: Do you like your job?
Jared Leto: Yes, I love it. It is a great experience.
Tak toto bylo jen pro takové zpestření hodiny. Už jsem slyšela o podobných improvizacích. Přeji tedy hodně zábavy v hodinách angličtinyJ

Denčin blog

8. listopadu 2007 v 16:55 | Ragosta33 |  Spřátelené blogy
A je tu jubilejní 30 spřátelený blog. Patří mé skvělé kámoše Denče. Tak se určitě jukněte. Má ho moc pěkný!!!