Prožij každý svůj den naplno, jako by byl tvůj poslední!!!

Listopad 2009

Best Of 2001-2009

27. listopadu 2009 v 10:30 | Ragosta33 |  The Rasmus
The Rasmus- Best Of 2001-2009

1) In The Shadows
2) No Fear (Album Version)
3) Guilty (Us Mix)
4) October & April (Feat Anette Olzon)
5) First Day Of My Life
6) Livin´ In A World Without You
7) F-f-f-falling
8) Chill
9) Immortal
10) Justify
11) Shot
12) Funeral Song
13) Ghost Of Love
14) Open My Eyes (Acoustic Version)
15) In My Life
16) Ten Black Roses
17) Sail Away


Pro další informace klikněte sem:

Live koncert The Rasmus!!!

24. listopadu 2009 v 12:30 | Ragosta33 |  The Rasmus
Včera se ve škole v Suutarila konal koncert The Rasmus na počest 15. výročí založení skupiny. Právě zde zahráli svůj první koncert. Při té příležitosti TR vydali také své Best Of 2001-2009. Včerejší vystoupení se přenášelo živě, takže všichni fanoušci mohli být součástí této oslavy ;-) Vše začalo po čtvrt na 7 písní Myself z prvního alba Peep. Potom zazníval jeden hit za druhým ;-) U písně Liquid, která je vážně dojemná, byla cítit ta správná nostalgie ;-) Nejvíc jsem se samozřejmě těšila na můj nejoblíběnější song Guilty. Nemohlo chybět ani Sail Away. Písničku Rakkauslaulu si opět zazpívaly dvě holky společně s Laurim (jak jinak). K dokonalosti už chyběl jen song Justify. I tak byl tento koncert, který trval něco málo přes hodinu, jeden z nejlepších, které jsem kdy viděla ;-) The Rasmus prostě umí!!!

Koncert 30 Seconds to Mars bude v březnu!!!

18. listopadu 2009 v 14:33 | Ragosta33 |  Jared Leto + 30 Seconds to Mars
Tak jsme se konečně dočkali!!! 30 Seconds to Mars se opět vrátí do Prahy, aby zde 18. března představili nejen novou desku This Is War, ale i jejich osvědčené hity ;-) Já mám lístek na tuto akci už od půl 11 ;-) a nemůžu se dočkat března ;-) Už se těším, až Vás tam všechny potkám. Bude to úžasný večer, tak si nenechte ujít ;-)

Kings & Queens / "The Ride"

12. listopadu 2009 v 12:33 | Ragosta33 |  Jared Leto + 30 Seconds to Mars


A je to tady!!! Nové video k písni Kings & Queens je konečně na světě!!! Video je zase vytvořeno jako krátký film s poetickým názvem "The Ride". Kluci opět překvapili, jen tak dál ;-)))


2 videoklipy ;-)

4. listopadu 2009 v 12:30 | Ragosta33 |  Michael Foret
Michael Foret vydal zatím z nové desky dva singly- Až se vzbudíš a Plout. K těmto písním vznikly i povedené videoklipy. Tak se určitě koukněte ;-)Teď hned

4. listopadu 2009 v 12:09 | Ragosta33 |  David Deyl
 • První videoklip z desky Hlavolam je k písni Teď hned.
 • Singl boduje v hitparádě IFPI RADIO TOP100 jako 1. nejhranější domácí píseň současnosti!
 • Video ke skladbě "Teď hned" se natáčelo na přelomu června a července v interiéru jednoho historického bytu na Starém Městě na Praze 1 a na střeše Divadla Hybernia. Režisérem tohoto videoklipu byl Tomáš Kouba, kameramanem Radim Dittrich a o střih se podělili Radim Dittrich a Kateřina Šturmankinová . Nela Helisová, představitelka dívči role ve videoklipu, vzešla z konkurzu vyhlášeného prostřednictvím internetu.
 • Zajímavostí je, že společně s Davidem vystupuje v tomto klipu skutečná dívčí skupina, která si říká K2 a tvoří jí Adéla 14 let (kytara, zpěv) , Marika 15 let (bicí, zpěv) a Petra 18 let (basa). Není vyloučeno, že si děvčata s Davidem skutečně někdy zahrají, třeba již na křtu alba , který je naplánován na září.
Fotky z natáčení:A konečně videoklip ;-)))


Další info

4. listopadu 2009 v 12:08 | Ragosta33 |  David Deyl

David Deyl je 24 letý talentovaný absolvent oboru hudební výchova na Univerzitě Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem, který dokončil letos na jaře své debutové album s producentem Danielem Hádlem.

"Muziku poslouchám pořád, hrozně mě to baví. Nemám rád ticho". Tak se David charakterizuje a jasně tím popisuje svou životní zálibu a lásku. " Začínal jsem na čistým popu - Boyzone a z nich hlavně Ronan Keating - a i když to dneska může znít jako úlet, tak se za to rozhodně nestydím. Pak samozřejmě přišli i Backstreet Boys, ale v současnosti už jsem jinde a libí se mi Simple Plan, One Republic, Linkin Park, Paramore, Alanis Morissette, Duffy, Seal, Sunrise Avenue nebo Snow Patrol".

Se svým hudebním producentem Danielem Hádlem se seznámil v roce 2004, kdy Daniel shodou okolností právě připravoval koncerty Black Milk, a tak se David stal předskokanem na jejich turné. Tím odstartovala jejich dlouhodobá spolupráce, která vyvrcholila vydáním jeho prvního alba. To vyšlo 8. června pod názvem HLAVOLAM a předznamenává ho pilotní singl "Teď hned".

Je potřeba připomenout také dosavadní Davidův nejsilnější hudební zážitek, loni na podzim totiž v Praze vystoupil jako host koncertu Jamese Blunta a křest ohněm dopadl na výbornou.

Na chystaném albu se podíleli významnou měrou také kytarista Marcus Tran (kytara a produkce Ewa Farna), bubeník Richard Scheufler (rock opera Antigona, Bára Zemanová) a baskytarista Marek Haruštiak (Krucipüsk). Nedílnou součástí jsou texty, o které se postarali Tomáš Roreček (Kryštof, Chinaski, Ready Kirken), Tomáš Jugi Staněk z UDG, Jana Rolincová (Black Milk, Helena Zeťová) a Petra Glosr Cvrkalová (Ewa Farna).

Hlavolam

4. listopadu 2009 v 12:07 | Ragosta33 |  David Deyl


Datum vydání: 8. června 2009
Styl: pop-rock-alternative
Nahrávací společnost: Warner Music

1) Teď hned
2) Ještě máme chvíli čas
3) Hlavolam
4) Akorát
5) Cesta ve dvou
6) Vzkaz
7) Přestaň se bát
8) Druhá tvář
9) Hry o nás
10) Zázrak
11) Nejsme tu náhodou
12) Goodbye

Rozhovor pro T-music

4. listopadu 2009 v 12:06 | Ragosta33 |  David DeylDavid Deyl: Je dobrý pop a špatný pop

I bez Chipa, Montyho a Gedžitky se rozhodl vplout na českou hudební scénu pětadvacetiletý zpěvák David Deyl. Zkušeností už má za sebou požehnaně, čerstvý absolvent Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem už muzicíruje více než pět let, za tu dobu stihl "předskočit" něžné trojce Black Milk nebo britskému písničkáři "z Bedlamu" Jamesi Bluntovi. Teď se chystá fanouškům "zamotat hlavu" pomocí svého debutového alba...
První deska nazvaná Hlavolam vyjde mladému blonďákovi v pondělí 8. června. S usměvavým sympaťákem jsme si popovídali nejen o jeho vzniku, došlo i na úžasnou Alanis, skromného Blunta, nebo trapné New Kids On The Block.

Začneme obligátně - jak se máš?
Skvěle. Teď po roce a půl tvrdé práce přichází čas sklízení ovoce. 8. června vyjde moje debutová deska a doufám, že všechno, co jsme do ní vložili, se zúročí a vrátí se nám zpátky.

Jak si můžu představit ten rok a půl tvrdé práce?
Je to asi 600 hodin strávených ve studiu, což je na české podmínky rozhodně nestandardní doba. V rámci toho je samozřejmě mix, mastering a tak. Pak ještě dolaďování, práce na textech, jejich pilování, aby byly přesně podle mé představy, aby vystihovaly, o čem chci zpívat, aby frázování bylo stejné jako v angličtině na mých demosnímcích. U textů jsem dával pozor, aby nevznikala klišé. Takže jsou sice romantické, ale ne ... baby, baby, lásko, lásko...

Dema děláš v angličtině?
Ano, v angličtině nebo v jakési svahilštině.

Svahilštině?
Tam třeba jedna věta smysl má, druhá zase ne... Jde o to, aby se mi to dobře skládalo. Když myslím na nějaké téma a neumím to česky vyjádřit, zpívám pak anglicky nesmysly a na to se píše český text.

Hodně zajímavý je široký záběr textařů, se kterými jsi spolupracoval - Petra Cvrkalová píše diametrálně jiné texty pro Ewu než Tomáš Roreček pro Kryštof a Chinaski...
Chtěl jsem velké rozpětí a aby deska měla hodně podob. Taky jsem tam chtěl hodně popových textů. I když nakonec jsem byl překvapený, protože třeba Petra Cvrkalová napsala text na nejtvrdší písničku - Druhá tvář. A to rozhodně není popový text.

Jak ses dostal k Tomáši Rorečkovi?
Jednou jsem listoval bookletem Rubikonu... a čekal jsem, že tam bude pod texty uvedený jenom Krajčo. A najednou jsem tam zahlédl Tomáše Rorečka... To samé u Atentátu nebo Plánu. V tu chvíli jsem si řekl, že právě tohohle autora bych chtěl oslovit. Sešli jsme se, pustil jsem mu svoje dema a ty ho oslovily. Byl jsem v sedmém nebi, že Tomáš Roreček, který nepíše pro každého, mi složí text. I při tom jeho vytížení.

Vraťme se ještě k tomu velkému "rozpětí", o kterém jsi mluvil. Nebojíš se, že tě lidi uvidí vyumělkovaně, uměle?
To ne, to nemůžou. Nebo můžou, ale myslím si, že z toho ucítí, že je to všechno moje tvorba. Hudbu si píšu já sám. Textařům jsem přesně vylíčil obsah a své pocity, které by ta písnička měla mít. Takže muzika a text prosti sobě rozhodně nejdou. Takže to není umělé, ve stylu, když zpěvák napíše do studia, dostane muziku a text a má to jen "provést". Takhle to nebylo. My jsme se scházeli a ty texty jsme ladili.

Ale dá se to trochu chápat, že na úkor pestrosti jde vyjasněné zaměření interpreta, jeho cíle a styl...
To je můj problém. Poslouchám veškerou produkci, která vyjde. A líbí se mi všechno. Nedělá mi problém zazpívat popovej singl typu Enrique Iglesias a pak úplně přeskočit a zazpívat punkovou nebo pop-punkovou věc od Bittertown nebo Limp Bizkit. Ale máš pravdu, do budoucna se musím víc nasměrovat do popu.

Proč do popu?
Nejsem zrovna tvrdej rocker nebo alternativec.

Jsi jeden z mála, kteří označení pop neberou hanlivě, asi si to dost "vyžereš".
Já se za to nestydím... Určitě si to odnesu, ale stojím si za tím. Je dobrý pop a špatný pop.

Co bys označil za špatný pop?
České jmenovat nebudu, to bych narazil. Takže zahraniční... (přemýšlí) Třeba obnovená kapela New Kids On The Block - ty jsou strašní, prostě katastrofa. Zatímco "noví" Take That jsou super, ale to se nedá srovnávat. To dělal John Shanks (pozn. red. úspěšný americký producent, spoluprac. Chris Isaak, Eros Ramazzotti, Bon Jovi, Anastacia, Alanis Morissette, Jessica Simpson, Sheryl Crow aj.). Nechápu, proč tady nehrají singl Greatest Day... Ale co je špatné a co dobré - to je subjektivní. A já nejsem moc kritický. Mně se třeba líbí i Jonas Brothers. Někdo třeba řekne, že je to úlet, ale když se podíváš, jak to mají zprodukované a jak to u těch dětí funguje... Bravo bez Jonas Brothers na titulní stránce by prostě neexistovalo. A to samé Miley Cyrus nebo Demi Lovato...

Trochu přehodíme výhybku, nemůžu se Tě nezeptat na Jamese Blunta. Jaké bylo setkání s ním.
Velice příjemné a trvalo asi deset minut. Je to moc příjemný, skromný člověk. Působil na mě opravdu mile a vyzařovala z něj pozitivní energie. To je podle mě důležité. Byl nabitý, rozhodně nebyl nějak skleslý. A stejně tak i jeho koncert. Proto absolutně nechápu jednu nejmenovanou recenzi, kde psali, že nejtrapnější moment byl, když seskočil z pódia dolů... Co je na tom trapného? Takže setkání prima a překvapil mě, že si na nic nehraje. Je to hodně skromný člověk.

Je tu něco z jeho tvorby, co bys rád použil i u té své?
Možná tu intimitu. On má hodně takových textů. I na té druhé desce. Toho bych chtěl taky časem docílit.

Ve výčtu tvých oblíbenců nechybí Alanis Morissette, byls taky na jejím koncertě?
Ano. Neskutečné. Vyrazili jsem tam s Ewou Farnou a bylo to skvělé. Jediné, co nás mrzelo, že nezahrála Torch z nové desky. To album se mi celkově moc líbí.

Vzpomínáš si ještě na své první vystoupení? Někdy v patnácti letech na školní besídce...
Vzpomínám. To jsem zahrál You Are So Beautiful od Joe Cockera a fungovalo to. Na to, že je to stará písnička, funguje pořád.

Jaké jsi měl pocity? Řekl sis už tehdy: Tohle bych mohl dělat, to mě baví? Musels mít obrovskou trému.
Ne, tu já nemám. To mám větší trému jít si do krámu pro dvacet deka salámu a k tomu deset housek, než vystoupit na pódiu. Ten pocit miluju. Opravdu, v běžným životě - třeba jít do banky je pro mě horor. Ale na scéně jsem doma, tam jsem si stoprocentně jistý. Navíc když mám vedle sebe profi muzikanty, kteří to cítí jako já.

Když jsme u těch muzikantů, máš tam Marcuse Trana od Ewy a basáka z Krucipüsku. Jak ses k nim dostal?
Chodím na koncerty, do klubů. Zajímá mě všechno, od Krucipüsku až po Vypsanou fixu.

Muselo být těžké ho přesvědčit, aby do toho šel.
To teda bylo. Ale potom jsme si zahráli live, a jeho to prostě baví. To samé Richard Scheufler teď dělat rozhovor a ptali se ho, jak hraje s Davidem Deylem - když jsem pop. A Richard Scheufler, je jeden z nejlepších, hraje s Bárou Zemanovou a v Antigoně, teď vystupuje i s Airfare.

Už v roce 2004 jsi jel turné s Black Milk, co se dělo v tom mezičase - až do současnosti?
Tahle doba byla dobrá pro to, abych se mohl dál vyvíjet. I proto je debutová deska vyloženě moje - autorská. Spojil jsem se s Marcusem, který je vlastně osmdesát procent desky. Pro mě moc důležitej člověk.

Máš teď silnou konkurenci...
Přesně tak. Velká konkurence. Ale jdu bojovat na milión procent. Jsem si vědom toho, že kdybych se s tou deskou nezdržoval a udělal ji za měsíc, tak bych si za ní nemohl stát. Takhle je to ale o něčem jiném.

Asi tě budou hodně srovnávat s Markem Ztraceným...
Ale to může dělat jen někdo, kdo nerozumí muzice.

Hodně tomu napomůže, že oba hrajete na klavír...
Ale vizuálně jsme úplně odlišní a muzikou taky. Marek má zastřený hlas a zpívá jinak. Ale máš pravdu, že někteří lidé to můžou srovnávat.


zdroj: t-music.cz

Rozhovor pro CosmoGIRL!

4. listopadu 2009 v 12:05 | Ragosta33 |  David Deyl
Songy jsou pro Davida něco jako milostný deník, takže máš šanci jednoduše zjistit, jak na tom s holkama zrovna je. Své původní povolání učitele hudební výchovy zatím neplánuje pověsit na hřebík a nutno dodat, že takového kantora bychom si nechaly líbit... Tentokrát nás místo odpolední siesty pěkně prohnal na kurtu!


Co je na squashi nejlepší, Davide?
"Že za krátkou dobu spálíš hodně kalorií a je pořádně akční. Docela jsem mu propadnul."


Snad nemáš problémy se štíhlou linií?
"To ne, ale jelikož si ujíždím na sladkostech, o to víc se musím hýbat, abych se moc nezakulatil."

S kým si chodíš zahrát nějčastěji?
"S mým nejlepším kámošem a producentem mojí desky Marcusem Tranem."

Proháněl bys takhle i holku?
"Klidně! Kdyby hrála hodně dobře, určitě bych ji nešetřil. Pokud by šlo o začátečnici, přivřel bych oko - jsem přece gentleman!"

Má squash a hudba něco společného?
"Mají podobnou energii. Moje písničky jsou našlápnuté. Když hraješ squash naplno, musíš ze sebe vydat maximum a to samé platí na pódiu před publikem."

Kde hledáš inspiraci pro skládání písniček?
"Čerpám z toho, co jsem zažil s holkama na vlastní kůži. Třeba singl ,Teď hned' je o sleč­ně, se kterou jsem chodil a moc ji miloval. Tenkrát jsem udělal chybu: psal jsem si, i když nevinné, smsky s jinou... Moje holka na to přišla a byl mezi námi konec. Naštěstí se mi to podařilo vyžehlit, přesně jak o tom zpívám v refrénu:
dal jsem jí velkou kytici růží."

Každý song na desce je o konkrétní holce?
"Přesně - všechno o čem zpívám, jsem skutečně prožil. Ale pozor! Deska má sice dvanáct tracků, ale neznamená to, že je každý o jiné holce."

Teď jsi bez přítelkyně?
"Jo jo. Písničkou ,Goodbye' jsem se jakoby rozloučil s jednou holkou a hledám novou lásku."

Kde David učí hudební výchovu
"Můžu učit hudebku na základních, středních a uměleckých školách. Půl roku už jsem si před tabulí odkroutil a zanedlouho mě čeká výuka na univerzitě v Ústí nad Labem."


Školní osnovy vs. Škola hrou
"Vzal jsem vždycky prvních deset songů z aktuální hitparády, které se pak zpívaly. Takže moji studenti uměli hitovky od Rihanny, Razorlight, Simple Plan nebo Jonas Brothers. Myslím, že jsem díky tomu byl oblíbený."

Zamilovaná do svého učitele
"Chodily mi milostné smsky a některé ctitelky dokonce postávaly před mým domem. Asi mě chtěly vidět v pyžamu nebo tak něco."


Lovestory se studentkou

"To bych si nikdy nedovolil. Uznávám, že některé studentky jsou fakt krásné, ale musím být profík. Ale lhal bych, kdybych tvrdil, že mi to nedělá dobře. Jsem přece chlap."


zdroj: super.cz

Rozhovor pro Bravo

4. listopadu 2009 v 12:04 | Ragosta33 |  David Deyl
Konečně! Na české hudební scéně se vyloupl nový objev! Kdo to je, co má rád a jakou hraje muziku? V rozhovoru pro Bravo na sebe tohle všechno prásknul!

 • Bravo: 8. června vyšlo tvé debutové album "Hlavolam". Jaké z toho máš pocity? Kdy a kde budeš mít křest?
  DAVID: Jsem hrozně šťastnej! Na desce jsem pracoval ve studiu asi rok a půl a s výsledkem jsem fakt spokojený. Jsem zvědavý na ohlasy lidí. Křest bude asi až na podzim, kdy se rozjede i koncertní turné.
 • Bravo: Spousta rádií už nasadila tvůj pilotní singl "Teď hned". Co se ti honí hlavou, když slyšíš sám sebe v éteru?
  DAVID: Je to příjemný. Ale hodně záleží na tom, jak se to bude vyvíjet dál a jak na to budou reagovat lidi.
 • Bravo: A co videoklip - kdy bude následovat? Máš představu, jak by měl vypadat?
  DAVID: Videoklip bude! Už je v konečný fázi a v televizi by se měl objevit koncem června. Ale víc neprozradím - nechte se překvapit!
 • Bravo: Na desce je celkem dvanáct singlů. Který z nich je tvou srdeční záležitostí?
  DAVID: Z těch poprockovějších je to "Hlavolam" a z pomalejších mám nejradši "Zázrak".
 • Bravo: Skládáš si texty sám? Co tě nejvíc inspiruje?
  DAVID: Na texty mám experty. Několik mi jich napsal "Jugi" z UDG. Ale hudbu mám ve vlastní režii. Nejlíp se mi skládá, když jsem zamilovanej a nabitej emocema.
 • Bravo: Loni jsi byl předskokanem Jamese Blunta na jeho pražském koncertu. Jaký to bylo? Setkal ses s ním i v zákulisí? Pokud ano, jaký je?
  DAVID: Byl to úplnej úlet. Byl jsem nervózní, protože mě nikdo neznal. Ale hrozně mile mě překvapilo, jak pozitivně mě publikum přijalo. A James? Je to naprosto cool kluk, který to má v hlavě srovnaný a ví, co od života chce.
 • Bravo: Kde budeš v nejbližší době vystupovat?
  DAVID: Vystoupím na Labském létě a v jednání je festival "Noc plná hvězd" .
 • Bravo: Děláš ještě něco jinýho kromě muziky?
  DAVID: Učím na jedné škole v Praze na Lehovci. Ale kupodivu ne hudebku, ale angličtinu! :-)
 • Bravo: Co říkají na tvoji hudební kariéru kámoši a rodina?
  DAVID: Rodina je skvělá. Když to nejvíc potřebuju, tak u nich vždycky najdu velkou podporu.
 • Bravo: Máš holku? Chodíš s někým?
  DAVID: Momentálně jsem singl!
 • Bravo: Tak to je překvapení! Jaká by tedy měla být tvoje budoucí holka?
  DAVID: Není vůbec důležitý, jestli to bude zrzka nebo brunetka. Ale musí to mezi náma prostě vibrovat!
 • Bravo: Jak bys strávil ideální den, který bys měl jen pro sebe?
  DAVID: Nejdřív bych si šel pořádně zablbnout do aquaparku, pak bych si dal skvělou italskou kuchyni. Po jídle trochu relax a zakončil bych to dobrým filmem, buď doma na DVD
  nebo v kině. To vše samozřejmě s příjemnou holkou po mém boku! :-)
 • Bravo: Co tě baví kromě hudby? Sport, filmy, výlety...
  DAVID: Skvěle se odreaguju na squashi nebo na kole. Co se týče filmů, tak ujíždím na Madagaskaru 2 nebo na Shrekovi. Ale v kině jsem si nenechal ujít ani "Andělé a démoni".
 • Bravo: A co knížky - pokud tě baví, co jsi četl naposledy?
  DAVID: Hmmm... (dlouho přemýšlí...) Asi knížka od Roberta Fulghuma s názvem "Už hořela, když jsem si do ní lehal"...
 • Bravo: To je ale hodně zajímavej název!
  DAVID: :-) Je to tak! Ale ten název zavádí úplně někam jinam! Ve skutečnosti to jsou krátké příběhy o životě!
 • Bravo: Co bys vzkázal čtenářům?
  DAVID: Aby si kupovali Bravo i nadále, protože je to super časák! :-)

zdroj: bravo.cz

David- next photos

4. listopadu 2009 v 12:03 | Ragosta33 |  David Deyl

David Deyl

http://mm.denik.cz/54/4d/625__st__nad_labem_david_deyl_denik-galerie.jpg
Rozhovor pro BG!

4. listopadu 2009 v 12:02 | Ragosta33 |  David Deyl

David Deyl - Láska je hlavolam

Davida jsem poprvé viděla, když vystoupil na vyhlašování Girl! 2009. Přišel nádherný blonďáček, pěkně vystylovaný a mně "spadla čelist". Tak s ním já budu dělat rozhovor? Bezva! Netrvalo dlouho a dala jsem si s ním "spicha" v jedné pražské kavárně. Pokec byl fajn, David odpovídal spíš jako kámoš než jako hvězda a já si řekla: "Tak tenhle týpek je fakt boží!"

STARS: David Deyl - Láska je hlavolam - foto

 • Girl!: Davide, představ se nám v krátkosti...
  David: Ahoj, jmenuju se David Deyl, je mi 24 let a pocházím z Chlumce, ale ne z toho, kde sedláci dostali na frak, ale z toho, kde roku 1813 bojoval samotný NAPOLEON:-)
 • Girl!: Co děláš za hudbu?
 • David: Píšu písně v pop-rockovém stylu, baví mě british sound a vůbec kapely z ostrovů.
 • Girl!: Co je u tebe nového v muzice?
  David: Nejnovější a fresh hot news je, že mi vyšla konečně moje autorská debutová deska, která se jmenuje Hlavolam.
 • Girl!: Kde tě můžeme slyšet v nejbližší době?
  David: Na Labském létě a určitě se podívejte na můj Facebook nebo web, kde je komplet přehled.
 • Girl!: Jak zpravidla vypadá tvoje příprava před vystoupením?
  David: Nejdříve se rozezpívám, protože hlas je taky jenom sval, který potřebuje rozcvičit. A pak se už jen soustředím na samotný koncert a promítám si v hlavě, jak jdou jednotlivé písně za sebou.
 • Girl!: V čem si myslíš, že je tvé kouzlo?
  David: Tak nevím, jestli mám nějaké kouzlo, ale kdybych ho měl, tak bych chtěl svou hudbou dělat lidi šťastnými.
 • Girl!: Jaké holky se ti líbí?
  David: Chytré, akční, se smyslem pro humor a bláznivé. Nedá se to úplně přesně charakterizovat, protože každá je přece originál:-)
 • Girl!: Jsi zadaný?
  David: Ne.
 • Girl!: Máš už svůj fanclub? Jak na tebe reagují holky na ulici?
  David: Jsem úplně na začátku, a tak spíš zatím fanynky sbírám, ale v Chlumci už fanclub mám a s těmi holkami se na ulici zdravíme.
 • Girl!: Jak se nejradši oblékáš?
  David: Sportovně. A mám rád spíš tmavší barvy.
 • Girl!: Baví tě móda a oblékání?
  David: Popravdě se o módu moc nezajímám, spíš sinechám poradit od profesionálů.
 • Girl!: Přemýšlel jsi někdy o dráze modela?
  David: Ne, to opravdu ne:-)
 • Girl!: Děláš nějaký sport?
  David: Hodně mě baví squash a kolo MTB.
 • Girl!: Jaké jsou tvé koníčky?
 • David: Music, squash a paření games.
 • Girl!: Jak vypadá tvůj klasický den?
  David: Nijak zvláštně! Vstanu, jdu do školy, pak - v současné době - jdu do vydavatelství, kde řešíme aktuální věci okolo desky, proma a koncertů. Potom následuje nějaký pohyb a RELAX.
 • Girl!: A jak nejradši relaxuješ?
  David: V přírodě, a to na chalupě v Kunraticích u Šluknova nebo u své sestry v Schaffhausenu ve Švýcarsku, kde jsou největší vodopády v Evropě!
 • Girl!: Kam se chystáš na dovolenou?
  David: Letos se asi nedostanu nikam, protože budu hodně hrát a promovat desku, na což se neskutečně těším.
 • Girl!: Vzkaž něco tvým fanynkám!
  David: Děkuju za vaši podporu! Moc si jí vážím, protože bez vás by se dost věcí totiž vůbec nekonalo...


  Rychlodrbárna s Davidem:

  Kdy jsem sám sebou? - Na pódiu, když hraju své skladby.
  Moje slabost? - Možná řeším věci moc citově, a ne racionálně.
  Drogy? - NE, neuznávám ani lehké!
  Dobrý mejdan?- No jasně! S kámoši a kámoškami:-)
  Na co jsem pyšný? - Na rodiče a sourozence, vlastně na celou svou rodinu.
  Co mi v poslední době udělalo radost? - Moje miminko Hlavolam (CD).
  Úspěch? - Možná přijde, možná ne, ale já hraju hlavně pro lidi a neřeším úspěch!
  Peníze? - Budou, nebudou, život běží dál, proto žít naplno každý den!
  Ideální vztah? - Utopie, občas musí přijít nějaká malá krizovka, ale to je přece zdravé.
  Láska je pro mě... - Jsem člověk, který miluje a chce být milován.
  Kvůli lásce bych klidně... - ... týden nejedl, nepil, ušel tisíce kilometrů, napsal love song a možná i básničku.
  Co mě rozpláče? - Lidské neštěstí, nebo naopak pocit štěstí.
  Co mi vadí? - Zákeř nost a nefér jednání.
  Nesplněný sen? - Jít s Evangelií Lily na coffee!
  Splněný sen? - Každopádně Hlavolam - moje nová deska.
  Nahota? - Jen v soukromí.
  Z čeho mám strach? - Z války.
  Nikdy bych nedokázal...- ... skočit bungee jumping.
  Ublížil jsem někomu? - Určitě ano, někdy i nevědomě.
  Kdy lžu? - Milosrdná lež.
  Z jakých typů lidí mi je zle a proč? - Z lidí, kteří mají dvě tváře, ostatně o tom zpívám i ve svém songu Druhá tvář.
  Co čtu? - Beletrii.
  Můj vzor? - Moji rodiče.
  Vzdělání? - Moc důležité, ale nestavěl bych to tak, že když je někdo Ing. nebo Mgr., popř. MUDr., že to je nejvíc! Člověk s nižším vzděláním může být mnohem inteligentnější a lidštější.
  Jak nejraději odpočívám? - S puštěnou hudbou v posteli nebo na kole.
  Co zvířata? - Často chodím do ZOO sledovat zejména kočkovité šelmy!
  Co mě přitahuje? - Holka, ze které něco vyzařuje! Chemie se tomu říká!
  V co věřím? - V Boha a v to, že když si jdete za svým snem, tak se vám třeba ne zcela, ale určitě z části splní...


zdroj: bravogirl.cz

David- photos

4. listopadu 2009 v 12:01 | Ragosta33 |  David Deyl
http://mm.denik.cz/54/4d/9534_28a_gott_deyl_denik-galerie.jpg

Info

4. listopadu 2009 v 12:00 | Ragosta33 |  David Deyl
David DeylDatum narození: 26. 12. 1984 :-)
Bydliště: Chlumec
Znamení zvěrokruhu: Kozoroh
Barva očí: zeleno-modrá
Škola:
Přezdívka: FIDO
E-mail pro fanoušky: daviddeyl@centrum.cz
Na jaký hudební nástroj hraje: piano, kytara, bonga
Oblíbené kapely/interpreti: Ryan Tedder (OneRepublic), Snow Patrol, 30 Seconds To Mars, Linkin Park, Simple Plan, Alanis Morissette, Green Day, Paramore, Sunrise Avenue, Ryan Cabrera, Jesse McCartney, Patrick Nuo, Seal, Rob Thomas, Boyzone, Coldplay, Maroon 5, Plain White T´s
Oblíbený film: Andělé a démoni, Shrek, Madagaskar 2
Oblíbené jídlo: pizza Quattro Formaggi
Oblíbené pití: Pepsi, voda

http://mm.denik.cz/1/91/1821694__st__nad_labem___david_deyl_pr_v__vydal_sv__debutov__autorsk__album_hlavolam_denik_clanek_solo.jpg