Prožij každý svůj den naplno, jako by byl tvůj poslední!!!

Červen 2015

No Name - koncert v Šumperku

26. června 2015 v 23:33 | Ragosta33 |  No Name
Kapelu No Name mám ráda už od té doby, kdy v rádiích prorazil jejich velký hit Žily. Proto jsem zajásala, když jsem zjistila novinku, že budou mít koncert v mém rodném městě. Protože jsem nechtěla nic ponechat náhodě, předem jsem si zkusila zajistit rozhovor s kapelou. A světe div se, pár dní před akcí to bylo odsouhlaseno. V den koncertu jsem se na místo dostavila s časovým předstihem. Nakonec kluci díky kolonám na cestách dorazili docela pozdě, proto harmonogram stíhali tak tak. Naštěstí se našla chvilička poté, co Igor pokřtil desku předskokanům. Teď nastal ten moment. :) Když jsem s manažerem vešla do šatny kapely, Igor se hned hlasitě usmál, že jsem ještě mladá a sympatická dívčina, tak bude rozhovor určitě super. :) Celkově se vše dělo v takovém pohodovém duchu, kluci byli moc milí. :) Díky časovému presu se nakonec vyfotil se mnou jen Igor. Sotva jsme se rozloučili, během minutky už byli všichni na pódiu. I přes naplněný sál jsem se dostala celkem blízko k pódiu. :) Kluci opět perlili a házeli jeden fórek za druhým, jak jsme u nich zvyklí. Dokonce nám v premiéře představili novou píseň Povedz mi. :) Publikum bylo také skvělé. Vůbec jsme nechtěli kluky z pódia pustit, jak úžasnou atmosféru navodili. :) Moc děkuji a brzo opět na viděnou. :)
Nie alebo áno

Duša a já

Stromy

Večnosť

Lekná

Čím to je

Žily

Ty a Tvoja sestra

Prvá

Povedz mi

No Name - rozhovor

26. června 2015 v 22:11 | Ragosta33 |  Moje rozhovory se známými osobnostmi
Slovenská kapela No Name je u nás velmi oblíbená. Při příležitosti koncertu v Šumperku nám zpěvák Igor Timko zodpověděl pár otázek.
V minulém roce jste měli úspěšné akustické turné po Čechách i na Slovensku. Jak to celé probíhalo?
Ano, dokonce musíme ještě koncerty přidávat. Paradoxně se říká, že stále přidáváme vystoupení jen v Čechách, ale nakonec přibyly 2 show na Slovensku. První byla ve vyprodané Bratislavě před pár dny a druhá bude v Košicích, na kterou se všichni moc těšíme. Koná se 7. března, kdy zrovna východní Slovensko bude mít po jarních prázdninách, a s akustikou je oficiálně konec. Ale už teď vím, že se poptával po akustickém vystoupení i Hradec Králové. Možná ještě teda nějaké budou. A proč také ne, že? My žijeme z koncertů, tak jsme rádi, že se lidem tento program zalíbil.
Slyšela jsem, že vystoupení máte často rezervované i rok a půl dopředu.
Tak někdy je to i delší doba. Záleží o jaké vystoupení se jedná. Primárně hrajeme na běžných koncertech nebo festivalech, ale pak i na různých plesech nebo firemních akcích.
Už sedmý rok po sobě jste získali cenu Slavík bez hranic. Čím myslíte, že jste tak zapůsobili na české publikum?
No protože jsme nejlepší. (smích) Tak samozřejmě, že je to příjemné. Určitě tomu pomáhají i texty našich písniček, které mají lidi rádi. Hlavně máme stále různé ambice a chceme se posunovat dál, skutečně nemá smysl zůstávat na jednom místě. Buď prostě něco nového tvoříte, nebo nic.
Právě Vám vyšel nový singl Povedz mi. Můžete nám tuto píseň představit?
Je právě asi jen 14 dní starý, ale už na něj máme od lidí opravdu pěkné reakce. Zrovna dnes ji budeme hrát na koncertě. Sice jsme už v Bratislavě představili tuto písničku v akustické verzi, ale v Šumperku by to měla být oficiální premiéra. Vlastně jeden z prvních koncertů jsme kdysi měli právě zde. Tak by to mohlo být pro místní menší překvapení. Třeba se to zapíše do historie. (smích)
A kdy by měl vzniknout klip?
16. února by se měly točit záběry se mnou. Tak řekněme 2 či 3 týdny poté by měl být klip hotový. Byl bych osobně rád, kdyby to bylo už začátkem března.
Na podzim chystáte nové album. Jaké bude?
Bude nádherné. (smích) Máme zatím 7 písní, ambice jsou vysoké. Navíc to musí minimálně tak kvalitní, jako všechno předtím. Tak se s tím moříme a těšíme zároveň. Čerpáme inspiraci z našeho okolí, budou tam i nové postřehy. I naše maličké dětičky už vyrostly, akorát bubeník má pětiměsíčního malého Leonarda. Teď po každém koncertě to pak dospává, na velké party to není. (smích)
V minulosti jste spolupracovali s Lucií Bílou na písni Ženušky nebo s kapelou Chinaski u známé Na, Na, Naaa. Dočkáme se další zajímavé spolupráce?
Karel Gott říkal, že mu ještě chybí písnička s námi. Ale musí to být něco, co nám všem padne jako "řiť na hrnec", jak hovoříme u nás. (smích) Až něco takového vznikne, dáme mu vědět.
Věnujete se také pedagogické činnosti. Jak jste se k tomu dostali?
Tak Zoli je tam jako korepetitor, já přes techniku zpěvu. Učíme mladé herce a herečky zpívat, aby zvládali individuální i ansámblové úlohy, takže i sborové zpívání. Je důležité, aby se v tom všem uměli orientovat. Učíme je jak pop, tak jazz, šansony nebo lehké árie. Já sám jsem chodil do pedagogické školy. Funguje to skvěle. Jsme obklopeni mladými lidmi, imponuje nám to, je to super.
Jako jedni z mála interpretů máte své vlastní rádio. Čí to byl nápad?
Tak kapela by pro fanoušky měla mít nějaké fanouškovské stránky bez ohledu na to, jestli je rádia hrají často, nebo ne. A tohle je prostě něco navíc. Musím říct, že nás těší, kolik lidí toto rádio poslouchá.
Co byste rádi vzkázali fanouškům?
Učte se, nebo dopadnete jako my. (smích)