Prožij každý svůj den naplno, jako by byl tvůj poslední!!!

Papa Roach v Praze (17.9.2017)

27. prosince 2017 v 10:26 | Ragosta33 |  Papa Roach
Kalifornská partička Papa Roach na neděli 17. září naplánovala během evropského turné také koncert v pražské Malé sportovní hale, jak jsme vás nedávno informovali i v rozhovoru s bubeníkem Tonym. A my jsme u této události pochopitelně nemohli chybět. Pojďme se podívat, jak probíhal celý večer.

Asi půl hodiny před avizovaným otevřením haly se už opět táhla fronta čekajících fanoušků až směrem k tramvajím u Výstaviště. Není divu, tato kapela se u nás těší celkem velké oblibě, proto se k nám tak ráda vrací. I přes dost prodaných VIP balíčků, které obsahovaly mimo jiné i přednostní vstup, se mi nečekaně podařilo získat místo v první řadě s docela solidním výhledem. Tato milá skutečnost mi aspoň trochu zkrátila to hodinové čekání na předkapelu. Původně nahlášení Britové Frank Carter & The Rattlesnakes pár dní před koncertem oznámili, že ze zdravotních důvodů svou účast na turné musejí odvolat. Před pořadateli tak stál dramaturgický oříšek, koho oslovit takhle na poslední chvíli. Nakonec padla volba na kapelu DE STAAT z Nizozemí. Nevím, jestli rozhodnutí bylo zrovna správné. Sice část publika svou hudbou oslovila, ale v davu jsem viděla i lidi, kteří si vyloženě zacpávali uši. Tak daleko to u mě zase nezašlo, sice oceňuji danou originalitu provedení skladeb, ale nebyl to úplně můj šálek kávy a k Papa Roach to moc nepasovalo. Ale plusem bylo, že se aspoň pokusili o pár českých slovíček.

Protože jsem měla fajn výhled i do zákulisí, viděla jsem hlavní hvězdy večera už s mírným předstihem. Krátce po deváté muzikanti vtrhli na pódium, spadla opona s motivem nového alba a stylově se začalo skladbou Crooked Teeth. Novinky nakonec tvořily necelou polovinu odehraného setlistu. Hned od prvních tónů byla celá hala ve varu, doslova zobala PAPA ROACH z ruky. Následující hitovka Getting Away With Murder to jen potvrdila. U povedeného songu Born For Greatness jsem měla dokonce pocit, že pod tím přívalem energie halu pomalu, ale jistě zboříme. Přestože jde také o novinku, kapela fungovala naprosto kompaktně a sehraně, atmosféře napomohl i velmi hutný zvuk a hlasitý zpěv fanoušků. Poprvé - a rozhodně ne naposledy - jsem za večer měla až husí kůži, jak silný zážitek to byl. Pak totiž například následovala moje milovaná skladba Scars, kterou Jacoby vystřihl naprosto bravurně. A že je na tom hlasově skvěle, předvedl i při dalších dvou písních Periscope a Gravity, které jsou původně známé jako duety. Ale musím říct, že se mi mnohem více líbí jejich koncertní verze, kdy je Jacoby zazpívá pouze za doprovodných vokálů kytaristy a baskytaristy. Tak vyzní jejich text a feeling ještě lépe. Také chválím neskutečně povedený cover Song 2 od Blur. Hutné kytarové riffy a Jacobyho zpěv přispěly k tomu, že jsme mohli tuto známou píseň slyšet v trošku divočejším formátu. Novinkový nářez Traumatic Jacoby zase skvěle a zábavně předvedl i po herecké stránce.

Už předem jsem věděla, co bude následovat při skladbě Forever, přesto na to nelze být připraven. Kapela totiž vzdala poctu nedávno zesnulému zpěvákovi skupiny Linkin Park. Odchod Chestera Benningtona velmi zasáhl jak fanoušky kapely, tak celý hudební svět. Papa Roach na něj citlivě zavzpomínali úryvkem skladby In The End a proslovem o tom, že se nemáme bát požádat o pomocnou ruku, když to bude potřeba. Aby těch coverů nebylo během večera málo, při American Dreams zazněl kousek ze známé hitovky Another Brick In The Wall od Pink Floyd. Velmi mě upoutalo jemnější provedení skvělého singlu Lifeline. Jacoby při ní znovu dostal prostor předvést své hlasové kvality. Opět šlo o velmi silný moment tohoto koncertu. Několikrát během večera zazněla čeština a kapela děkovala za tak úžasnou atmosféru. Při této písni mi ale přišlo, že jsou až vyloženě dojatí, jak jsme je u nás přivítali. Kdo viděl videoklip k novince Help, toho určitě nepřekvapilo, když někdo z davu hodil na stage čelenku, na které byly králičí uši. Jacoby si je hned pohotově nasadil a část songu s nimi odzpíval. Vypadalo to opravdu vtipně. Poté se s námi kapela rozloučila písní She Loves Me Not a odebrala se do backstage. Po krátkém vytleskávání skupiny zpět na pódium jsme se dočkali posledního zástupce z nedávno vydaného alba - None Of The Above. Všechny novinky skvěle zapadly mezi stávající známější položky na setlistu.

Následující Dead Cell vystřídala zásadní skladba Last Resort. A to se Jacoby rozhodl osobně pozdravit s předními řadami. Nejdříve si to zamířil na naši pravou stranu. Když procházel poprvé kolem nás, hned se na něm i všude okolo objevily nenechavé ruce fanoušků. Došel na konec řady a postupně si se všemi podával ruce. Když se pak na chvíli během své cesty zastavil přímo přede mnou a koukal mi z docela krátké vzdálenosti do očí, byl to opravdu nezapomenutelný moment, který mi v hlavě došel až krátce poté, co pokračoval na levou stranu první řady. Až když se se všemi pozdravil, asi uprostřed řady se ještě více přiblížil k davu a nechal část zazpívat i přítomné fanoušky. Celý koncert pak zakončili písní ...To Be Loved.

Kapela nepotřebovala žádnou propracovanou stage, aby předvedla opravdovou hudební smršť plnou pozitivní energie. Díky tomu to po celou dobu jejího vystoupení v hale pořádně vřelo. Pogo se rozjelo skutečně ve velkém a kapela postupně svými výkony podporovala všechny přítomné, aby byli ještě divočejší. Papa Roach stále působí jako nezkrotný hudební živel, který stojí za vaši pozornost. Pokud jste tentokrát na koncertě nemohli být, příště už si jejich vystoupení u nás nenechejte ujít. Čeká vás totiž poctivě odehraná show s kapelou, která si svých fanoušků moc váží, což je znát na první dojem.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Menší testík...že si tu byl/a:

!!!KLIKNI!!!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama