Prožij každý svůj den naplno, jako by byl tvůj poslední!!!

Robbie Williams v Praze (19.8.2017)

9. prosince 2017 v 12:36 | Ragosta33 |  Robbie Williams
V sobotu 19. srpna do Prahy potřetí zavítal nynější popový král Robbie Williams. Přiznávám, že tohoto sympatického Angličana poslouchám už od útlého dětství, proto jsem hned při spuštění předprodeje držela svůj lístek v ruce. Jeho předchozí zastávky u nás jsem bohužel nenavštívila, proto jsem se o to více těšila, až konečně uvidím tuto legendu naživo.

I když se do areálu pražských Letňan pouštělo až od tří odpoledne, neodradilo to skalní fanoušky od čekání několik hodin předem. Od metra neustále a bez přestávky proudil dav lidí, nejvíce převládaly zamilované páry a skupinky přátel. Kontroly u vstupu i přes přetlak návštěvníků probíhaly překvapivě rychle. Na place jsem si našla místo uprostřed, abych krásně viděla na celou scénu. Po stranách z profilu stál Robbie v boxerských rukavicích a ve středu dominovala dvojitá hvězdice symbolizující 'Bang!', jak známe z bookletu aktuální desky, a dále velká obrazovka. Zde později probíhala samotná projekce a další světelné efekty.

Celý večer přesně ve čtvrt na osm zahájili britští ERASURE, kteří díky svému propracovanému synth-popu patří mezi legendy daného žánru. Andy Bell a Vince Clark si jako bonus pozvali i dvě doprovodné zpěvačky a tanečnice. Samozřejmě zazněly ty největší hitovky Oh L'Amour a Love To Hate You, které u nás známe také v podání Petra Muka. Do setlistu zařadili i novinku Love You To The Sky, která skvěle zapadla mezi stávající singly. Jak Andy poznamenal, v Praze se ukázali již popáté, a podle jeho slov to rozhodně nebylo naposledy. Na stávajícím turné s Robbiem udělali výjimku a zahráli si roli předskokanů. A myslím, že se jim to povedlo na výbornou.

Během půlhodinové přestavby na obrazovkách začala vtipná animace, která pobavila hodně lidí v mém okolí, co jsem měla možnost zaslechnout. Těsně před půl devátou se z reproduktorů po směsici písní rozehrála i skladba od Eminema, což potěšilo pomalu celé Letňany, protože najednou všichni zpívali/rapovali. A to už začala hlavní projekce, uprostřed hvězdice se objevila upravená slova britské písně Land Of Hope And Glory, kterou by se v tomto případě hodilo přejmenovat na ʻGod Bless Our Robbieʻ. Následně na pódium nastoupila doprovodná kapela, dechová sekce a sboristky. A úplně nakonec nahoru vyjel ROBBIE WILLIAMS; nejdříve byl k publiku zády a oblečen v županu, jak všichni známe ty scény před boxerským zápasem. Sundal kapuci, otočil se, a koncert mohl začít. Nejprve zazněla novinka The Heavy Entertainment Show, podle které je pojmenované celé turné. Na ni plynule navázala typická úvodní vypalovačka Let Me Entertain You, což bylo znakem, že celá show odstartovala. A nebyl by to ten typický Robbie, aby si hned na úvod neodpustil pár vtípků. Přivítal se proto s námi slovy: "My name is Robbie fuckin' Williams and tonight you're mine!" Skvěle se projevil, že kromě výborného zpěváka a skladatele je i excelentní bavič, který se nebojí udělat si legraci i sám ze sebe. Například když vtipkoval o dřívější tvorbě Take That nebo jak ho dokážou překvapit jeho děti. U skladby Monsoon jsem si hned říkala, jak jsem ráda, že se nenaplnily negativní předpovědi počasí a bouřku s deštěm vidíme jen na obrazovkách. Přiznávám, že následující Party Like A Russian patří podle mě na nové desce k těm slabším, ale naživo zněla o dost lépe. Samozřejmě nemohly při té vší pompéznosti chybět ohně, různé světelné efekty a poprvé i konfety. Robbie také zavzpomínal na to, jak v roce 1994 právě při nahrávání s Také That úplně poprvé potkal George Michaela a byl jím okouzlen. Potom naprosto bravurně vystřihl cover jeho skladby Freedom '90,což patřilo k tomu nejlepšímu, co jsme ten večer mohli vidět a slyšet. Hned poté se rozpovídal o rodině, jak miluje své děti, pro které složil píseň se všeříkajícím názvem Love My Life. Při ní nasedl na velkou boxerskou rukavici, na které se vznášel nad jásajícím davem. Během celého koncertu se u mě střídaly chvíle nadšení i dojetí - a tohle byl právě jeden z těch nejsilnějších momentů večera, který ještě umocnil i papírkový déšť. Také si vyzkoušel, jak jsme skvělí zpěváci, takže za doprovodu kapely nebo jen s mikrofonem v ruce zpíval různé hity i z 90. a 80. let a čekal, jestli se chytneme. Nakonec jedné slečně v první řadě řekl, že jestli bude znát text písně Come Undone, dostane od něj tričko. A svůj slib dodržel.

Následovalo nečekané překvapení. Místo fanynky z davu si pro slavný duet Somethin' Stupid pozval na pódium nic netušící manželku Aydu, které se zároveň omlouval, že není pro takovou příležitost nalíčená. Působila trochu stydlivě a roztomile zároveň, když v něžném objetí s Robbiem seděla na předem připravené lavičce. Ten svou milovanou ženu neustále hladil, dával jí pusu na čelo, proběhly i normální polibky. Líbí se mi, když se muž nestydí projevit své city. Pokud s přítomnými diváky doteď nic nepohnulo, tato chvíle určitě všechny dojala. To bylo přesně něco pro mou romantickou duši. Zároveň to byl dle obecenstva nejsilnější zážitek z celého koncertu. U skladby Kids se naplno projevilo, jak skvělé a talentované vokalistky si Robbie pro dané turné zvolil, to byla vyloženě slast pro uši. A jako by těch rodinných příslušníků nebylo málo, po úvodních slovech o svém otci, kdy už jako malý zjistil, čím chce být, až vyroste, se skutečně na pódiu objevil jeho milovaný 'daddy'. Společně zazpívali song Sweet Caroline od Neila Diamonda. Chvíle, kdy seděli vedle sebe na sedačce a oba se tvářili šťastně, byla k nezaplacení. Při silné a emotivní písni Feel se přes celý areál rozsvítily zelené lasery. Světelná show a celková projekce byly na špičkové úrovni, vše skvěle sedělo k daným singlům, proto rozhodně nešlo odtrhnout zrak od pódia. Po hitovce Rock DJ následoval přídavek, kdy si na úvod pozval dvojici fanoušků, kteří s ním odpoledne vyhráli setkání. Předal slovo klukovi, který svou přítelkyni před zraky všech přítomných požádal o ruku. Následně to Robbie komentoval tím, že je štěstí, když mu odpověděla ano. A pak snoubence věnoval skladbu She's The One. Na úplný konec si nechal opravdovou třešničku na dortu, kterou v úvodu doplnil kousek Seven Nation Army od The White Stripes. Ano, dočkali jsme se milované Angels, kterou doprovodil krásný ohňostroj. A protože jsme stále neměli dost, přidal swingový cover My Way. Když se s námi loučil, tak a capella zazpíval úryvky několika svých hitů a odcházel se slovy refrénu již zmiňované Angels, kterou jsme pak všichni spontánně dozpívali. A to byl konec, milé dámy a pánové.

Vtom ale začala hrát titulní píseň z filmového trháku Hříšný tanec. Najednou dav začal tancovat a zpívat, zavládlo veselí. Takový pohodový odchod z koncertu jsem snad ještě nezažila. Byla to prostě velká show, která se nesmazatelně zapíše do paměti všech, kteří tam mohli být. A pokud jste to náhodou letos nestihli, příště byste už rozhodně neměli chybět. Atmosféra tohoto vystoupení se totiž nedá zcela popsat slovy, to se musí zažít. A pak budete z koncertu odcházet stejně nadšení a nabití energií, jak se to stalo i nám.

Love My Life
Angels

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama