Prožij každý svůj den naplno, jako by byl tvůj poslední!!!

The Offspring v Praze (23.8.2017)

10. prosince 2017 v 9:39 | Ragosta33 |  The Offspring
Koncertní zastávka turné amerických The Offspring pro Českou republiku byla ohlášená sice až začátkem června, přesto všichni fanoušci vzali předprodejní sítě útokem a nemohli se už dočkat středy 23. srpna. Právě v tento den měla kapela naplánované vystoupení v Malé sportovní hale.

Když jsem kolem šesté večer dorazila na Výstaviště, hned u zastávek tramvaje začínala široká fronta, která se táhla až ke vstupu do haly. Mezi tím davem jste mohli zahlédnout jak skalní fanoušky ve středním věku, tak i zástupce mladší generace. Vstup pro platící návštěvníky i hosty byl plánován na sedmou, ale nakonec se fronta začala posunovat směrem do haly asi deset minut předem. Na hosty přišla řada až o dost později, vypadalo to, že už pomalu všichni fans budou uvnitř. Hala se velice rychle zaplnila, přesto se mi podařilo ukořistit místo v první řadě v sektoru na stání.

Tady je na místě se zmínit i o tom, jak si několik návštěvníků zpětně na Facebooku stěžovalo, že se v hale nedalo vůbec hnout, dostatečně rychle nefungovalo občerstvení, nenašli sociální zařízení a ani neviděli na místě security. Při pročítání těchto názorů jsem si říkala, že asi byli na poněkud jiném koncertu než já. V celém areálu bylo security dostatek, dokonce v mé bezprostřední blízkosti se po celou dobu konání akce nacházeli hned čtyři její zástupci. Služby byly dostatečně zajištěny, průchod od pódia do sektoru na obyčejné stání a zpět fungoval také bez problému. Jediné minus vidím ve výběru firmy, která zajišťovala úschovnu. Tu ale naštěstí nevyužilo tolik lidí, protože předem bylo avizováno, ať si s sebou na koncert nebereme batohy a podobně. V hale bylo přes čtyři tisíce lidí, tak se musí počítat s tím, že přesun z jednoho konce na druhý nebude během pár vteřin. Ale aspoň v mém okolí byli návštěvníci natolik ohleduplní, že jste se v pohodě mohli vrátit na své místo, když jste se na chvíli vzdálili. Dostatek prostoru pro skákání, tančení nebo pogo byl také zaručen.

A to už začínal hudební program. Rolí předskokanů se ujaly kapely NEWDRIVE a The Bottom Line. První jmenovaná, švédsko-německá partička, dokázala publikum skvěle rozehřát na hlavní hvězdu večera. Předvedla pořádně syrový punk a odpálila tak skvělou party, při které se objevily první pokusy o pogo.

Po menší přestavbě aparatury se za ústřední melodie ze Star Wars na pódiu objevila britská partička THE BOTTOM LINE, která není českému publiku tak úplně cizí. Naživo jste ji totiž mohli vidět už vloni během pražské zastávky kanadských Simple Plan. Už tenkrát sklidili nadšené ovace publika. A na to právě během svého koncertního setu zavzpomínali. Dokonce došlo i na stage diving. Z jejich vystoupení bylo hned poznat, jak si koncert užívají. Rozhodně jsme je u nás neviděli naposledy.

Teď už všichni natěšeně očekávali, až na ručičkách hodinek uvidí čas 21.45, na který byl ohlášen začátek koncertu legendární punkrockové legendy THE OFFSPRING. Ta se nezvykle objevila na pódiu v pěti členech, sympaťák Noodles se bohužel z rodinných důvodů nemohl zúčastnit stávajícího turné. I tak si kapela s nastalou situací poradila, a hrálo jí to opravdu skvěle. Musím pochválit i povedený zvuk. Celý koncertní setlist, který byl dlouhý asi 75 minut, otevřel song You're Gonna Go Far, Kid. Ten ihned dostal všechny přítomné do varu, a tak to v podstatě zůstalo po celou dobu. Jako by ten celý dav žíznil po každém známém tónu a slovu daných hitovek. A není se čemu divit. Před námi totiž vystupovala kapela, která si dokázala podmanit punkrockovou scénu a právem patří do zlatého fondu tohoto žánru. Sám Dexter Holland, který během dřívější koncertní pauzy stihl dokončit studium v oblasti molekulární biologie a získat akademický titul, předvedl, že intonačně je na tom stále skvěle. A když jste zavřeli oči, chvílemi to znělo, jako byste se přenesli v čase zpátky a před vámi stál tento frontman o hodně let mladší.

Zároveň kapela potvrdila, že nepotřebuje žádnou výpravnou scénu, velkoplošné obrazovky a další vychytávky, aby strhla publikum a udržela jeho pozornost od začátku až po poslední skladbu. Zazněly všechny zásadní hitovky, na které si vzpomenete. Nejvíce mě ten večer nadchla píseň Want You Bad, návštěvníci asi nejvíce hlasitě ocenili The Kids Aren't Alright. V seznamu zahraných písní mi chyběla jen Kristy, Are You Doing Okay?, jinak jsem byla s výběrem naprosto spokojená. Asi v polovině vystoupení dala kapela pokyn k rozsvícení, aby pořádně viděla na celý dav, kterému chtěla vzdát dík. Ocenili, jak skvěle reagujeme na dané skladby a že tak dobře našlápnutou show už dlouho nezažili. Bylo na nich vidět, že jsou opravdu upřímně překvapení. A samozřejmě nezapomněli pochválit naše vynikající pivo. Koncert zakončila vypalovačka Self Esteem, což byla povedená tečka za celou tou energickou smrští, která v hale zavládla. The Offspring předvedli, že stoprocentně nepatří do starého železa a stále mají co říci hned několika generacím posluchačů. A pokud se po celé show ještě nechtělo někomu domů, tak při výstupu z haly jste mohli potkat členy The Bottom Line, kteří tam rozjeli afterparty. Osobně jsem z koncertu odcházela nadšená a věřím, že jsem nebyla jediná. Už se těším, až se k nám The Offspring v budoucnu zase vrátí.

Why Don´t You Get A Job?

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Menší testík...že si tu byl/a:

!!!KLIKNI!!!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama